Które miasto jest korzystne jeśli wchodzi w grę inwestowanie w nieruchomości?

obraz63W naszym państwie jest trochę takich miast, które to są wielce godna uwagi w kwestii inwestowania w sektorze mieszkaniowym. Stolica oraz okolica? Być może Kraków? Wielkopolski Poznań, Gdańsk, być może turystyczny Kołobrzeg? Niby faktycznie to interesujące rynki, lecz w tym artykule trochę o mieście Wrocław. W końcu Wrocław to aktualnie jeden z sensowniejszych kierunków. Chcę przekonać czytających do inwestowania we Wrocławiu, a oto moje argumenty.

1 prawda – Stolica woj. dolnośląskiego jest szybko rozwijającym się ekonomicznie miastem. Ogólnie wrocławianie nie miewają problemów z dostaniem pracy, do tego mediana płac jest dosyć wysoka. Wiadomo: Wrocław jest umiejscowiony w Polsce, zatem takim kraju, w którym generalnie płace są niskie, przynajmniej w porównaniu z Zachodem, a więc cudów nie oczekujmy, lecz i tak Wrocław to akurat pod względem ekonomicznym miasto na piątkę.

2 prawda – Na terenie Wrocławia uczy się bardzo wielu żaków. To w szczególności coś zauważalnego w chociażby święta, gdy jest dużo mniej młodych ludzi na ulicach. Spora liczba studentów z automatu znaczy spore zapotrzebowanie na chociażby nasze mieszkanie. Tacy ludzie, którzy traktują zakup mieszkania przede wszystkim jako przyszłościową inwestycję muszą zwracać uwagę na żaków, w końcu nie chcielibyśmy zapewne, aby mieszkanie nie odnalazły najemcy.

obraz653 prawda – nieruchomości na obszarze Wrocławia są w dalszym ciągu relatywnie atrakcyjne cenowo. Wiadomo: niestety mało którego Polaka w ogóle stać na chociażby kawalerkę, ale chodzi o to, iż w dalszym ciągu dostrzegalne są wzrosty cen na wrocławskim rynku mieszkaniowym, więc jeżeli będziemy zwlekali zbyt długo, to kiedy już się zdecydujemy, będzie drożej. Zwróćmy uwagę, że Wrocław wedle analityków będzie ciągle się rozwijał.

4 prawda – kwestie demograficzne. Chociaż mieszkanki Wrocławia nie rodzą za dużo dzieci – to generalna tendencja na terenie całej bardziej cywilizowanej części naszego świata, bez żadnego cienia wątpliwości trudno rzec, że to wiekowe miasto. Stolicę Dolnego Śląska zamieszkuje duża rzesza młodych ludzi, do tego bardzo wielu zjeżdża się z całej Polski, rośnie również liczba imigrantów.