O zaletach zainwestowania we francuskie nieruchomości

img_00742857947Wśród krajów, w których to Polacy z wielką chęcią podejmują pracę, ogólnie Francja nie jest na wysokim miejscu. W końcu Wielka Brytania, RFN czy zimna Skandynawia są dużo bardziej rozchwytywane. Jednakże miejmy na uwadze, iż już branża nieruchomości jest dla Polaków o wiele bardziej korzystna aniżeli rynek pracy. Toteż jeśli ktoś rozmyśla w tym momencie nad zaletami zainwestowania pieniędzy w domy oraz mieszkania na terenie Francji, to bez chociażby cienia wątpliwości może mieć pewność, iż podejmie kapitalną decyzję.

Pamiętajmy, że według danych statystycznych Francja ciągle będzie rosła pod względem demografii. Wiadoma sprawa, iż nie wszystkie rejony tego pięknego kraju nie mogą skarżyć się na ilość płacących podatki, lecz Paryż czy Marsylia to miasta, które pod względem demograficznym stoją na satysfakcjonującym poziomie. Chociaż należy mieć na uwadze, że taki przykładowo Paryż, a raczej aglomeracja paryska, to po prostu miejsce pełne kontrastów. Zatem jeżeli kupimy coś w imigranckiej dzielnicy, to nie możemy oczekiwać, że będziemy potem zadowoleni. Chociaż to także doskonała okazja – być może natrafimy na tanie nieruchomości, które jednakże po pewnym czasie strzelą do góry?

img_00742857938Zatem bardzo dużym atutem tego kraju jest demografia. Według demografów niedługo Francuzów będzie więcej niż mieszkańców RFN! Oprócz tego Francja to zdecydowanie jeden z najśliczniejszych terenów na świecie. A więc to powoduje, że jeśli będziemy chcieli najmować nieruchomość turystom, niemal przez 365 dni w roku będziemy mieli bardzo duże zainteresowanie. Zresztą sami równie będziemy zapewne pragnęli regularnie odwiedzać Francję. Gdy będziemy na emeryturze, nic nie stoi na przeszkodzie byśmy zamieszkali tam na cały rok. Można powiedzieć, że nawet w nieturystycznym mieście będziemy i tak w stanie zarobić niemałe pieniądze na wynajmujących, bo jak zostało wspomniane, Francja naprawdę się nie wyludnia.

Francja oczywiście ma sporo więcej atutów, ma także wady. Jednak jeśli inwestujemy w zagraniczne nieruchomości, Francja jest dobrym krajem.